1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (5 głos(ów), średnia: 4,40)
Loading...
Pierwsze logowanie do panelu DirectAdmin

Pierwsze logowanie do panelu DirectAdmin

Jeśli już jesteśmy w posiadaniu danego hostingu (plany „Telefirma” lub „Tani serwer dla NGO”) to pora na pierwsze zalogowanie do panelu, przez który będziemy zarządzać swoim kontem. Obsługa jest dość prosta i osoby bez doświadczenia w administrowaniu stronami internetowymi powinny sobie z tym poradzić. Tym bardziej, że panel graficzny DirectAdmin jest dostępny w polskiej wersji językowej.

DirectAdmin jest graficznym panelem sterowania do zarządzania hostingiem, zaprojektowanym do łatwego administrowania stronami internetowymi.

Aby zalogować się do naszego panelu musimy kliknąć (lub wpisać do przeglądarki internetowej) adres telefirma.eu:2222, ewentualnie wybrać łącze „Logowanie DA” dostępne w menu tego serwisu. Po otwarciu nowej karty przeglądarki internetowej zobaczymy formularz logowania.

Logowanie DirectAdmin

Nazwę użytkownika oraz hasło znajdziecie w e-mailu, który otrzymaliście tuż po aktywacji hostingu. Po zalogowaniu jesteśmy już w naszym panelu DirectAdmin. Prawda, że przejrzysty?

Wygląd ogólny DirectAdmin

W następnych wpisach postaram się omówić wybrane zagadnienia związane z dołączeniem własnej domeny, utworzeniem konta e-mail oraz bazy danych MySQL.