Każdy, kto interesuje się rynkiem firm oferujących usługi hostingowe zapewne słyszał o tym, że jeden z dużych graczy wycofuje się z Polski. Mowa tu o spółce 1&1 (adres internetowy: 1and1.pl). Tym samym od dnia 29 maja 2017 r. nie można już kupować usług w tej firmie. Jako swojego partnera do kontynuacji proponują dużego potentata na rynku – firmę home.pl.

Na szczęście osoby czy instytucje, które korzystają z usług 1&1 mogą je w dalszym ciągu realizować, ale TYLKO DO KOŃCA ZAWARTEJ UMOWY.

Do końca okresu umownego możesz korzystać ze swoich produktów oraz usług tak jak dotychczas. Zwróć uwagę, że na 4 tygodnie przed upływem okresu umownego otrzymasz od nas dodatkowe powiadomienie.

Co potem? Tutaj 1&1 proponuje:

Najpóźniej do dnia końca umowy zabezpiecz wszystkie swoje dane, treści stron internetowych, domeny oraz zawartość skrzynek e-mail, a następnie przenieś je do innego usługodawcy. Zwróć uwagę, że przeniesienie do innego oferenta usług hostingowych, przykładowo do naszego partnera home.pl, powinno również odbyć się najpóźniej do dnia końca Twojej umowy. W Centrum Pomocy 1&1 zestawiliśmy dla Ciebie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

List do klientów 1&1

Nie chcę tutaj w jakiś sposób zrażać potencjalnych klientów firmy 1&1, którym rekomenduje się przejście i korzystanie z usług home.pl, ale nie jest to jedyne wyjście. Poniżej dwie przykładowe „alternatywy” (tak, wiem, alternatywa jest tylko jedna, wybaczcie mi to stwierdzenie):

  1. Samodzielne przeniesienie swojej strony. Jeśli mamy do czynienia z prostą stroną, to wystarczy wykupić hosting w jednej z firm oferujących takie rozwiązania (tutaj ranking) i przenieść pliki strony z 1&1 do wybranego usługodawcy. W przypadku serwisu opartego o system zarządzania treścią (w skrócie CMS) to zwykle do plików dołączona jest również baza danych, którą również musimy przenieść. Najpopularniejszymi tego typu CMS-ami są WordPress i Joomla. W tym miejscu możemy Was zachęcić do przeczytania naszych artykułów lub skorzystać z Internetu, w którym mamy mnóstwo różnych opisów w stylu „step-by-step”.
    Przenoszenie WordPressa na inny serwer
    Przenoszenie (migracja) strony WWW opartej o Joomla na inny serwer
  2. Zlecić przeniesienie strony naszej firmie. To drugie rozwiązanie rekomendowane jest tym osobom, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie przenosić stronę do innego usługodawcy (w tym home.pl, nazwa.pl, hekko.pl, webd.pl i innych). To dotyczy także tych osób i instytucji, które cenią swój czas oraz bezpieczeństwo przenoszonych danych i wolą zlecić usługę przeniesienia strony z 1&1 korzystając z pomocy profesjonalnej firmy.

Jeśli chodzi o ten drugi wariant to możemy zaproponować Państwu rabat w wysokości 10% ceny za przeniesienie strony (tutaj pełny cennik). Jedynym warunkiem musi być fakt, że przenoszenie odbędzie się z hostingu firmy 1&1. Wyżej wymieniona promocja jest ograniczona czasowo.

W razie pytań czy indywidualnej wyceny (dotyczy rozbudowanych serwisów) zapraszamy do kontaktu.